Diyarbakırda Ev Almak:

Diyarbakırda Ev Almak:

Diyarbakırda Ev Almak:

Evinizi Alırken

DİYARBAKIRDA Ev sahibi olmak isteyenler için kredi almak gerçekten önceki yıllara nazaran daha kolay bir hale geldi, fakat unutmayın ki iş alınan kredi ile bitmiyor. Yani ödeyeceğiniz tek şey kredi taksitleri değil. Başlangıçta çok cazip geliyor, "150.000 TL kredi kullansam ayda 1.500 TL ödeyerek ev sahibi olabilirim. Zaten 900 TL kira ödüyorum neden hala ev sahibi olamıyorum" diyorsunuz.

Evet, haklısınız krediler son derece uygun seçenekler ile sizleri ev sahibi yapabiliyor, fakat bu konuda son derece bilinçli davranmanız gerekiyor. Dikkat edeceklerinizin en başında ise ev sahibi olmak isteyenler için kredi masrafları geliyor.

Bankaya gittiniz ve kredi başvurusunda bulundunuz, başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra onaylandı. Her şey hazır, paranızı ve evinizi almaya gidiyoruz, derken o ne bankadaki yetkili kişi bir takım masrafları ödemenizi istiyor:

Evrak İnceleme Ücreti

Ekspertiz Ücreti

Kredi Tahsis Ücreti

Dosya Ücreti

Tamam dediniz “Parası neyse verelim evimiz için kredimizi alalım” ve kredi ödemelerinizi yapmaya başladınız. Başvurduğunuz bankada hesabınız yok banka size ödemelerinizi yapmanız için bir hesap açıyor. Ödemelerinizi her ay düzenli yapıyorsunuz, fakat dikkat edin gözden kaçırabilirsiniz. Her ay ödemelerinizle birlikte 3, 5 TL bankasına göre değişmekle birlikte “Hesap İşletim Ücreti” alınıyor.

3’ün 5’in hesabını yapmayalım ayda 5 TL ne ki dediniz, ödemelerinizi düzenli olarak tamamladınız. Başlangıçta ev kredinizi alırken hatırlayın borcunuza karşılık almış olduğunuz evi ipotek ettirmiştiniz. Şimdi borcunuz bitti ve ipoteği kaldıracaksınız, o zaman “İpotek FEK” ücretinizi de ödeyin.

Diyarbakırda ev sahibi olmak yada yeni bir ev almak için www.finemlak.com sistesini ziyaret etmenizi  tavsiye ederiz.

Sormak istediğiniz, bir sorunuz mu var?

Bize hemen ulaşarak tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
Bize Ulaşın