Diyarbakırda Emlak Pazarlama

Diyarbakırda Emlak Pazarlama

Emlak Pazarlama Sonuçlarını Almak Ne Kadar Zaman Alır?

 Öncelikle, pazarlamanın zaman alan bir süreç olduğunu ve işlerinizin gelirini hemen artıracak hızlı bir çözüm olmadığını bilmelisiniz. Bu nedenle pazarlamanın bir süre devam etmesine izin vermeniz gerekir. Pazarlama sonuçlarınızı ne kadar süre sonra alacağınız doğru tutarlılık ve istikrar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Yeni bir kampanya stratejisinin toplam etkilerini görme süresi 3 ay ile 9 ay arasında değişir.

Her zaman böyle uzun bir süre olmasa da bazı emlak şirketleri bir pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere bir firma ile anlaşmaya karar veriyor, finansal hedeflerini tutturamıyor ve gelirleri düşmeye başlıyor. Bu aşamada paniğe kapılıyorlar, çünkü artık mucize beklemekten yorgun düşüyor ve kendilerini kapana kısılmış hissediyorlar.

Ne kadar çok zaman geçerse o kadar iyi bir kampanya stratejisi geliştirme olanağı doğuyor. Sadece önemli bir miktar para gerektirdiği için değil aynı zamanda sabrı ortaya çıkardığı için de zaman önem kazanıyor.

Pazarlama zaman alır, bu nedenle bir süre zaman geçmesine izin vermek gerekir. Eğer birkaç ay sonra paniğe kapılır ve kolay bir çözüm bulmak için pazarlama stratejinizden vazgeçmek isterseniz kısa süre içerisinde planlarınızdan vazgeçerek zamanınızı ve paranızı boşa harcadığınızı ve sonuçların sürdürülebilir olmadığını fark edersiniz. Bu çok sık yapılan bir hatadır.

Emlak profesyonelleri için sadece portföylerinde ki bir gayrimenkulü pazarlamaya yönelik çalışmalar yapması çok amatörce bir davranış olacaktır. Emlak Pazarlama geniş bir kavramdır. Özellikle sürüden farklı olmanızı sağlayacak bir çok pazarlama enstrümanları emlak profesyonelleri için oldukça fazladır.   

Eğer, sosyal medya pazarlama stratejiniz için bir Facebook hesabı açar ama düzenli olarak mesaj atmazsanız, bu pazarlama yönteminden herhangi bir sonuç almayı beklemeyin. Eğer sürekli mesaj yayınlıyorsanız ve içerik sizin mesajlarınız ile tutarlı ise bu pazarlama stratejisinin çıktılarını 3 ile 6 ay içerisinde görmeniz mümkündür.

Her ne kadar pazarlama kampanyanızın sonuçlarını alma süresi yaklaşık hesaplamayla 3 ile 9 ay arasında değişiyorsa da her durum birbirinden farklıdır. Daha fazla zaman ve yatırımla daha kısa sürede sonuç almak da mümkün olabilir.

Pek çok pazarlama şirketinin sahibi bu zorlukla karşılaşmaktadır. Müşteriler pazarlama kampanyalarının sonuçlarını kısa sürede görmek isterler. Oysa pazarlama zaman alan bir süreçtir, dikkatli planlama ve sağlam uygulama ister.

Eğer bir pazarlama şirketi ile anlaştınız ve aradan sadece 2 ay geçti ise sakın pes etmeyin. Zorlamaya devam edin. Bu arada geri bildirimleri iyi analiz edin. Yanlış planlanmış bir pazarlama kampanyasında da ısrar etmenizin hiç bir anlamı olmayacaktır.

Arkanızda profesyonel, işine tutku ile bağlı bir ekip olduktan sonra istediğiniz sonuçları görmeniz çok yakındır. Unutmayın, her şeyde olduğu gibi pazarlamada da sabır en önemli erdemlerden biridir.

Pazarlama stratejisinin sonuçlarını görmek ne kadar zaman alır?

 

Pazarlama faaliyetleri gelirlerinizi artırabilmeniz için hızlı çözümler sunmaz fakat, pazarlama çalışmalarınıza ilk iş yapmaya başladığınız günden itibaren başlamış olmanız gerekir.

Eğer pazar payınızı kaybetmeye başladığınızı, rekabette geri plana düştüğünüzü ya da sektörünüzün çok rekabetçi bir hale geldiğini fark ederseniz mutlaka aksiyon almalısınız. Ne kadar erken aksiyon alırsanız ileride olacaklardan o kadar az etkilenirsiniz.

Eğer kendi piyasanızı düzenli olarak takip ediyorsanız ne zaman pazarlama stratejinizi değiştirmeniz gerektiğini bilirsiniz. Şunu aklınızda tutun ki bir pazarlama stratejinin tüm etkisini görmek 3 ile 9 ay arasında sürecektir.

En önemli ders pazarlama yapmayı bırakmamak gerektiğidir. Başlangıçta pazarlama biraz zaman alacaktır ancak devam ettiğinizde en iyi sonuçları elde edeceksiniz.  

Peki, en hızlı sonuçları almanızı ne sağlar? Sonuçlar pek çok farklı değişkene bağlıdır.

Pazarlama planında her taktik kendi eşsiz sonucunu yaratır. Pazarlama sonucunu almanıza etki eden diğer faktörler ise; tutarlılık, istikrar ve bütçedir.

                                                        FİN Emlak Gayrimenkul

Sormak istediğiniz, bir sorunuz mu var?

Bize hemen ulaşarak tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
Bize Ulaşın