DİYARBAKIR BAĞLARDA SATILIK DAİRE

DİYARBAKIR BAĞLARDA SATILIK DAİRE

FİN EMLAK GAYRİMENKUL DANIŞMALIK BAĞLAR:

 

DİYARBAKIR BAĞLARDA EMLAK OFİSİ FİN EMLAK;

 

 Gayrimenkulde ister yatırım amaçlı ister oturma amaçlı tüm yatırımlarınız için FİN Emlak  Diyarbakır bağlar ilçesinde ve tüm semtlerinde emlak yatırımlarınız için  bağcılar, nevruz alanı, kamışlı bulvarı, yeni hal, zümrüt kent, tesisler, ceza evi civarı,  polis okulu civarı, ninova civarı, Bayramoğlu, bayındırlık civarı, gıda toptancılar civarı, kadın doğum hastanesi civarı, Urfa yolu üzeri  satılık dükkan, satılık daire, satılık arazi, satılık arsa, satılık iş yeri, satılık ev, satılık konut, satılık villa, satılık tarla, satılık depo, kiralık konut, kiralık dükkan, kiralık ev, kiralık iş yeri, kiralık depo, Tüm emlak yatırımlarınız ve tüm semtlerde doğru, güvenilir ve hızlı çözümler için sizleri FİN Emlak Danışmanlık Ofisine Bekleriz

 

Bağlar, Diyarbakır iline ait bir merkez ilçedir. Nüfusu 350.000'den fazladır. Diyarbakır'ın en büyük ilçesi olduğu kadar Türkiye'nin de en büyük ilçelerinden biridir.

 

Daha önceleri bir semt iken yeni çıkan bir kanunla merkez ilçe yapılmıştır. Nüfusun çoğunluğunu çocuk yaştakiler oluşturur. Burada yaşayan aileler genellikle çok çocukludur ve birçoğunu göç eden insanlar oluşturur. Yenihal semti civarında Kaymakamlık binası hazır hale getirilmiştir.

 

Diyarbakır Bağlar Belediyesi, 21.12.1993 tarih ve 93/5130 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin ilanının ardından, Sur ve Yenişehir ilk kademe belediyeleri birlikte kurulmuştur. Bağlar Belediyesi'nin hizmet alanında kurulduğu ilk dönemde toplam 7 mahalle (Alipınar, Fatih, Kaynartepe, Körhat, Muradiye, Yeniköy, 5 Nisan) bulunmaktaydı. Daha sonra yoğun göç sonucu Bağcılar, Yunus Emre, Şeyh Şamil, Selahattin Eyyübi, Mevlana Halit mahalleri oluşmuştur.

 

10.07.2004 tarihinde kabul edilen 5216 sayılı yasa ile 21 köy (Ağaçgeçit, Batıçanakçı, Çiçekliyurt, Çiftlik, Develi, Gömmetaş, Kabahıdır, Kolludere, Körtepe, Özdemir, Sarıdallı, Topraktaş, Topyolu, Yeşildallı, Tellikaya, Uzunbahçe, Buçuktepe, Pınaroğlu, Yukarı Mollalı, Tavşantepe, Batıkarakoç) ve bu köylere bağlı 24 mezra mahalle statüsüne geçirilerek Bağlar Belediyesi'ne bağlanmıştır. 

 

Böylece Bağlar Belediyesi 33 mahalleye hizmet götürmekle yükümlü bir belediye haline gelmiştir.

 

2008 yılı mart ayında ise Bağlar ilçe statüsü alarak ilçe belediyesi olarak ilan edilmiştir. 2009 yılı nüfus sayımına göre Bağlar'ın nüfusu 334954' tür, Bağlar'a ilişkin diğer idari veriler ise şöyledir:

 

Toplam Alan (2004'den önce) : 7100 Hektar

Toplam Alan (2004 bağlanan köylerle beraber): 34300 Hektar

İmarlı Alanlar : 2925 Hektar (Bağlanan köyler hariç)

Kişi Başına Düşen Yeşil Alan : 0.7 metrekare

                                                                         FİN Emlak 

Sormak istediğiniz, bir sorunuz mu var?

Bize hemen ulaşarak tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
Bize Ulaşın